CITY TRAIL po pierwszej kolejce biegów: blisko 4700 zawodników, Poznań zdecydowanym liderem

CITY TRAIL po pierwszej kolejce biegów: blisko 4700 zawodników, Poznań zdecydowanym liderem

Zawody

Justyna Grzywaczewska

Kolejny rok z rzędu nasz cykl CITY TRAIL odnotowuje wzrosty frekwencji! :) W pierwszej serii biegów wystartowało łącznie 4699 osób oraz 1790 dzieci. Już dziś wiadomo, że druga kolejka będzie jeszcze lepsza!

W poprzednim sezonie w pierwszej kolejce pobiegło odpowiednio 4495 i 1137 uczestników.

Najliczniej obsadzonym był październikowy bieg w Poznaniu – linię mety minęło 1211 dorosłych, co jest rekordem frekwencji całego cyklu i 14-procentowym wzrostem względem pierwszego biegu poprzedniej edycji. W biegach CITY TRAIL Junior wystartowało 476 zawodników, co z kolei oznacza 90-procentowy wzrost frekwencji. Przypomnijmy, że to właśnie Poznań jest miastem, w którym zrodził się pomysł organizacji naszego przełajowego cyklu. 

Największy procentowy wzrost względem pierwszej kolejki edycji 2014/2015 odnotowaliśmy wWarszawie – 108 procent  - z 327 do 623 osób w biegu głównym oraz ze 103 do 275 w biegach dziecięco-młodzieżowych. Jeśli wziąć pod uwagę tylko bieg główny frekwencja wzrosła o 91 procent.

Największy procentowy przyrost kobiet mamy w Szczecinie – w pierwszym biegu poprzedniego sezonu wzięło udział 112 kobiet, co stanowiło 32,7 procent wszystkich startujących uczestników, natomiast w tym roku pierwsze zawody przyciągnęły 209 kobiet, co oznacza 42,6 procent wszystkich biegaczy. To ciekawe, bowiem trasa w Puszczy Bukowej w Szczecinie należy do najbardziej wymagających w całym cyklu. Jak widać panie nie boją się wyzwań ;)

Warto zauważyć, że tegoroczny sezon CITY TRAIL rozpoczął się wyjątkowo wcześnie – jak na przełaje - bo już 13 września. Obserwując frekwencję trwającej drugiej kolejki biegów, można się spodziewać, że będzie ona lepsza od pierwszej, a to oznacza kolejne wzrosty :)

fot. Tomasz Szwajkowski